Turystyczna Jazda

Nasi południowi sąsiedzi słyną także z rewelacyjnych uzdrowisk. Jednym z nich jest malowniczo położone u stóp wapiennych skał, w odległości kilku kilometrów na północ od Rajca, miejscowość Rajeckie Cieplice. Tutejsze łaźnie wzmiankowano już w XVI wieku.

Planując weekend lub urlop warto wziąć pod uwagę naszych południowych sąsiadów, a w szczególności Spisz Północny i Pieniny. To idealne miejsce dla turystów lubiących zarówno aktywny wypoczynek, jak i tych, którzy wolą leniwie podziwiać przepiękne widoki i rozkoszować się dobrym jedzeniem. To także kierunek dla szukających prawdziwych architektonicznych perełek. Jakie atrakcje oferuje słowacki Spisz? Sprawdź sam!

Słowacka miejscowość Beszeniowa słynie z leczniczych wód geotermalnych. Od lat przybywają tu regularnie całe wycieczki, by zanurzyć się w gorącej rudobrązowej wodzie, wypływającej z głębokości 1987 metrów. Taka kąpiel doskonale wpływa na układ oddechowy, ma dobroczynny wpływ na układ ruchowy, ale również stanowi jedyną w swoim rodzaju kurację kosmetyczną.

Liptów, jeden z najpiękniejszych regionów Tatr, zachwyca przede wszystkim niesamowitym pięknem górskich krajobrazów.  Zobaczymy tu wyniosłe grzbiety Zachodnich i Niżnych Tatr, Gór Choczańskich i Wielkiej Fatry. Poznajcie bliżej jego niezwykłe atrakcje!